Rodzaje folii

Folia to niezwykle ważna rzecz w naszym codziennym życiu, służąca do zabezpieczania towaru przed różnorakimi uszkodzeniami oraz oddziaływaniem na niego różnych czynników zewnętrznych. Czy wiesz, że istnieje wiele rodzajów folii i każda z nich ma specyficzne zastosowanie? Niezależnie od tego, czy myślimy o folii metalowej, czy o typie 500, warto wiedzieć, do czego służy każdy rodzaj foli. Jak się w tym wszystkim rozeznać? Odpowiedź znajdziesz w niniejszym artykule.

Rodzaje folii

Folia - historia i zastosowanie

Folia to wykonany z metalu nieżelaznego lub też z tworzywa sztucznego materiał, którego grubość nie przekracza 2 milimetrów. Istnieją również folie wielowarstwowe, w których każda warstwa może być wykonana z innych materiałów - dzięki czemu folia jest wytrzymalsza i posiada różnorodne cechy, będące połączeniem jej materiałów składowych.

Folie posiadają naprawdę różnorodne zastosowania - dzięki nim można bezpiecznie zapakować żywność, oddzielając ją od szkodliwych czynników środowiskowych. W ten sposób na pewno zachowa świeżość. Można również pakować w nie wszelkie inne towary - nawet te delikatne. Folia stworzy wokół nich ochronną otoczkę, która zapobiegnie potłuczeniu. W ten sposób można też zabezpieczać opakowania i przesyłki (wszak często widujemy folię bąbelkową na przykład wewnątrz kopert!). Istnieją też folie dachowe, a zresztą z folii korzysta często każdy z nas we własnym domu - na przykład pakując kanapki w folię aluminiową! 

Rodzaje folii

Do czego się nadaje i jakie cechy posiada każdy rodzaj folii? Które z nich znajdziemy na Kraften.pl?

1. Folia polietylenowa - czyli inaczej rodzaj folii z pianki PE. Ten rodzaj folii jest odporny na działanie kwasów, zasad, soli oraz na niską temperaturę. To folia giętka, przez którą nie przeniknie para wodna. W sklepie Kraften.pl można ją nabyć w wielu różnych rozmiarach - dostępne są nawet przekładki wykonane z tej pianki. Folia nadaje się na przykład do zabezpieczania przesyłek przed uszkodzeniami. 

Folia polietylenowa

2. Folia stretch - to rodzaj folii niezwykle często używany, jako że posiada wszechstronne zastosowanie. To rodzaj rozciągliwej folii polietylenowej, która prócz elastyczności cechuje się niezwykłą wytrzymałością, właściwościami termoizolacyjnymi i w dodatku jest przezroczysta. Właśnie dzięki temu znajduje duże zastosowanie w przemyśle, ponieważ pozwala na łatwą identyfikację paczek, a przy tym jest świetnym materiałem ochronnym dla opakowywanych nią produktów. Z racji na swoją wytrzymałość i rozciągliwość można nią owijać także ciężkie rzeczy - na przykład kostkę brukową czy cegły. 

Folia stretch

3. Folia spożywcza - to rodzaj folii idealnie nadający się do przechowywania w niej produktów spożywczych. Folia nie przepuszcza zapachów i zapobiega wysychaniu opakowanej nią żywności. Z racji na rozmiary, jest to produkt przeznaczony raczej do celów przemysłowych. Długość dostępnych folii ma 200 metrów!

Folia spożywcza

4.Folia bąbelkowa - to rodzaj folii szczególnie przydatny w przemyśle, z racji na jej niezwykłe właściwości izolacyjne. Dzięki zastosowaniu pęcherzyków powietrza folia jest bowiem w stanie ochronić nawet delikatny pakunek przed uszkodzeniami. Dodatkowo stanowi znakomite zabezpieczenie przed wilgocią i otarciami. Można w nią opakować dany produkt, bądź też wypełnić nią wolną przestrzeń w paczce, by dana rzecz nie przewróciła się i nie uszkodziła. Folia dostępna jest w różnych szerokościach i o uniwersalnej długości równej 100 metrów.

Folia bąbelkowa

Podsumowując, folia w swoich licznych odmianach stała się nieodzownym elementem naszego życia. Od folii spożywczej, przez folię stretch, aż po folię bąbelkową - każdy rodzaj foli ma swoje unikalne właściwości i zastosowanie. Jeśli zastanawiasz się nad różnicą między "folii czy foli" lub co oznacza "folia typ 500", pamiętaj, że technologia ciągle się rozwija, a z nią nowe rodzaje foli dostosowane do specyficznych potrzeb. Dlatego warto być na bieżąco z nowościami w tej dziedzinie, by w pełni korzystać z możliwości, jakie daje nam folia w różnych aspektach codziennego życia.


Znajdź pudełko

Szukaj

Upoluj oferty specjalne

Wpisz poniżej Twój adres e-mail i upoluj niespotykane oferty specjalne

.

Opinie i komentarze

ok

bardzo dobra zaklejarka do kartonów, służy już długi czas, ułatwia pracę

Dagmara T 2018-08-02
Zaklejarka do kartonów Low Noise
Program Ochrony Kupujących, który zapewnia PayU, możliwość zwrotu towaru bez podania przyczyny w ciągu 30 dni od zakupu.