Folia stretch

Jeśli prowadzimy jakąkolwiek firmę, obracającą większą ilością towaru, który trzeba przetransportować, folia stretch na pewno towarzyszy nam każdego dnia.

Folia stretch – do czego jej używać

Folie stretch używane są przede wszystkim do pakowania i zabezpieczania produktów przed warunkami atmosferycznymi, a także w celu ustabilizowania towarów podczas ich transportu. Używać jej można zarówno do owijania ładunków zbiorczych na paletach, jak i po przedmiotów jednostkowych o dużych gabarytach. Ze względu na łatwość użycia, dużą wytrzymałość i niewielką wagę folia stretch jest najbardziej ekonomicznym sposobem pakowania produktów. Jej dodatkowymi zaletami jest duża elastyczność i właściwości termoizolacyjne. Folia, której warstwy lepią się do siebie niepokryte żadną substancją klejącą jest najbardziej popularnym materiałem pakownym.

Krótka historia stretchu

Historia tego niezwykłego wynalazku zaczyna się w 1898 roku, kiedy to niemiecki chemik Hans von Pechman dokonał przypadkowo niezwykłego odkrycia. Poprzez podgrzewanie diazometanu udało mu się uzyskać nowy związek chemiczny w postaci białej, woskowatej substancji o niskiej gęstości. Okazało się że polietylen LLDPE, bo tak nazwano nowy materiał, ma właściwości niespotykane dotąd.

Rodzaje folii

Folie produkuje się dwoma metodami

  • metodą rozdmuchu tzw. "blow"
  • wylewu szczelinowego tzw. "cast"

Ze względu na użytą metodę produkcji folie stretch różnią się poszczególnymi właściwościami. Wśród najistotniejszych cech, które wyróżniają konkretne rodzaje jest: rozciągliwość, rozmiar, grubość oraz barwę.

W ofercie naszego sklepu mamy do wyboru dwa rodzaje folii stretch do pakowania ręcznego:

Folie zakrywające zawartość:

  • Biała - w rolce 1,2 kg lub 2,4 kg
  • Czarna – w rolce 2,7 kg

Folie niezakrywające zawartości:

  • Transparentna – w rolce 2,4 kg lub 2,7 kg
  • Niebieska – w rolce 2,2 kg

Wszystkie proponowane przez nas produkty charakteryzuje 23 mikronowa grubość folii o szerokości 500 mmm i rozciągliwości na poziomie 150%.

Zobacz również folię babelkową w naszej ofercie.

Odkryj wszechstronność folii stretch w naszym asortymencie – niezastąpiona folia pakowa dla każdego sektora przemysłu. Nasze folie stretch to gwarancja najwyższej jakości i niezawodności, idealne dla wszystkich poszukujących efektywnego stretchu do zabezpieczania towarów. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz folii typu stretch do codziennego użytku w firmie czy przeprowadzki, nasza oferta stretch do pakowania zapewni ci produkty, które spełnią wszystkie oczekiwania. Folia pakowa stretch to rozwiązanie, które łączą w sobie wytrzymałość i elastyczność oraz kluczowe dla bezpiecznego transportu i magazynowania. Stretch folia z naszej oferty to niezrównane rozwiązanie wśród folii pakowych, zapewniające ochronę i stabilność dla każdego ładunku.

FOLIA STRETCH 

(2 produktów w kategorii)
Znajdź pudełko

Szukaj

Upoluj oferty specjalne

Wpisz poniżej Twój adres e-mail i upoluj niespotykane oferty specjalne

.

Opinie i komentarze

ok

bardzo dobra zaklejarka do kartonów, służy już długi czas, ułatwia pracę

Dagmara T 2018-08-02
Zaklejarka do kartonów Low Noise
Program Ochrony Kupujących, który zapewnia PayU, możliwość zwrotu towaru bez podania przyczyny w ciągu 30 dni od zakupu.