Folia bąbelkowa

Niezastąpionym sposobem zabezpieczenia delikatnych przesyłek jest zastosowanie folii bąbelkowej. Folia bąbelkowa ochroni produkty przed uszkodzeniami mechanicznymi, wilgocią oraz otarciami. Można nią również wypełnić wolne przestrzenie w kartonie z przesyłką, aby nie przesuwała się i nie obijała.

Codziennie firmy transportują, przesyłają i otrzymują tysiące produktów. Jeśli chcemy, by dodarły one w nienaruszonym stanie należy je odpowiednio zapakować. Ogromne znaczenie ma rodzaj i jakość materiałów, których używamy do pakowania. Wybierając odpowiednie zmniejszamy ryzyko przemieszczania się i obicia zawartości opakowania. Jednym z bardzo często stosowanych materiałów jest folia bąbelkowa. Cechuje się ona wysoką skutecznością i wytrzymałością. Również wtedy, gdy trzeba bezpiecznie przewieźć delikatne lub cenne rzeczy, jak np. szkło.

Folia bąbelkowa - jakie są jej cechy charakterystyczne?

Choć może się wydawać, że folia ochronna z bąblami zawsze jest taka sama, to jednak dostępne są jej różne rodzaje. Folie różnią się między sobą wymiarami, grubością, ilością warstw oraz wielkością bąbla. Jeśli chodzi o wymiary folii to jej długość można samodzielnie regulować, gdyż folia sprzedawana jest w rolkach i samodzielnie możemy uciąć potrzebny nam kawałek. Posiadają one natomiast inną szerokość, która może wynosić: 30, 40, 50 i 100 cm.

Do rozróżnienia folii stosuje się profesjonalne nazwy: Super Light, Light, Standard i Strong. Folia Super Light jest najcieńsza - posiada 2 warstwy i gramaturę 38 kg/m3. Każdy kolejny rodzaj jest grubszy i bardziej wytrzymały. Ostatni parametr to wielkość bąbla, którego standardowy rozmiar wynosi 10 mm.

Do czego może nam posłużyć folia?

Folia chroni zapakowane w niej przedmioty przed uszkodzeniem dzięki bąblom powietrza, które amortyzują uderzenia i wstrząsy. Jednak nie jest to jej jedyna zaleta, folia chroni również przed zewnętrznymi zanieczyszczeniami, wilgocią oraz wodą. Jest bardzo elastyczna i dopasowuje swój kształt do kształtu przedmiotu, dlatego można w nią owinąć w zasadzie wszystko.

Folia jest również odporna na rozdarcie, dlatego nie ma ryzyka, że rozerwie się w trakcie transportu. Idealnie sprawdza się ona w branży sprzedaży wysyłkowej, ale również znajdzie zastosowanie na magazynach, w zakładach produkcyjnych i w sklepach. Nie tylko chroni przed uszkodzeniami mechanicznymi delikatne przedmioty, jak np. szkło lub porcelana, ale może też być stosowana do ostrych przedmiotów, by nie stanowiły zagrożenia.

Zobacz również ofertę folii stetch w naszym sklepie i zapakuj odpowiednio wszystkie swoje produkty.

FOLIA BĄBELKOWA 

(1 produkt w kategorii)
Znajdź pudełko

Szukaj

Upoluj oferty specjalne

Wpisz poniżej Twój adres e-mail i upoluj niespotykane oferty specjalne

.

Opinie i komentarze

ok

bardzo dobra zaklejarka do kartonów, służy już długi czas, ułatwia pracę

Dagmara T 2018-08-02
Zaklejarka do kartonów Low Noise
Program Ochrony Kupujących, który zapewnia PayU, możliwość zwrotu towaru bez podania przyczyny w ciągu 30 dni od zakupu.