Jak zaklejać taśmą pudełka klapowe?

Pudełka klapowe to najprostsze i najtańsze rozwiązanie na spakowanie produktów do transportu, wysyłki lub przechowywania. Musimy jednak pamiętać, że do zamknięcia pudeł potrzebna nam będzie taśma klejąca, którą zaklejamy pudła na dole i na górze. Poniżej prezentujemy różne metody zaklejania pudeł w zależności od tego jak mocne klejenie chcemy osiągnąć.

  • Najprostszym sposobem jest zaklejenie pudeł w jednej linii. Zacznij kilkanaście centymetrów od krawędzi na bocznej ściance, ciągnij taśmę wzdłuż łączenia klapek i skończ kilkanaście centymetrów od krawędzi na drugiej bocznej ściance. Zrób tak samo na dole i na górze pudła.

Karton klapowy - sposób zaklejania 1

  • Drugim sposobem jest zaklejanie pudeł typu H, które jest wzmocnieniem pierwszego sposobu. Początek i koniec taśmy dodatkowo zaklejamy w poprzek, zabezpieczając przed odklejeniem się taśmy.

Pudełka klapowe - sposób zaklejania 2

  • Jeżeli chcemy jeszcze solidniej zakleić pudełko klapowe nie kończmy klejenia kilkanaście centymetrów poniżej krawędzi, ale nieprzerwanie zaklejmy jednym kawałkiem taśmy górę i dół pudełka. 

Karton klapowy - sposób zaklejania 3

  • Warto również zabezpieczyć taśmą pozostałe krawędzie kartonu. Będziemy mieli pewność, że karton jest solidnie zabezpieczony.

Kartony klapowe - sposób zaklejania 4

Bardzo ważne jest abyśmy pamiętali, że osoba, która będzie otwierała pudło prawdopodobnie zrobi to przy użyciu nożyka, tnąc taśmę pomiędzy klapkami zamykającymi. W ten sposób bardzo łatwo można uszkodzić zawartość kartonu. Dlatego pamiętaj:

  • Zabezpiecz towar od góry – może to być kawałek tektury, styropianu lub innego wypełniacza.
  • Oznacz odpowiednio pudełko etykietami lub taśmą z napisami: ostrożnie otwierać lub otwierać przy użyciu bezpiecznych nożyków.
  • Dobrym sposobem jest również zamówienie pudeł z delikatnie dłuższymi klapkami, tak aby nie schodziły się jedna z drugą, ale żeby na siebie zachodziły. W takim przypadku przy otwieraniu pudła, nożyk tnąc taśmę klejącą napotka barierę w postaci jednej warstwy tektury, co zabezpieczy produkt przed uszkodzeniem.

Przeczytaj również wpis: Jak wybrać taśmy pakowe


Znajdź pudełko

Szukaj

Upoluj oferty specjalne

Wpisz poniżej Twój adres e-mail i upoluj niespotykane oferty specjalne

.

Opinie i komentarze

ok

bardzo dobra zaklejarka do kartonów, służy już długi czas, ułatwia pracę

Dagmara T 2018-08-02
Zaklejarka do kartonów Low Noise
Program Ochrony Kupujących, który zapewnia PayU, możliwość zwrotu towaru bez podania przyczyny w ciągu 30 dni od zakupu.