Taśmy pakowe

Podpowiadamy które wybrać

Potrzebujesz kupić taśmę klejącą, ale nie wiesz jaką wybrać, bo szybko orientujesz się, że na rynku funkcjonuje wiele różnych rodzajów, rozmiarów, długości, jakości i wszystko w bardzo różnych cenach. Poniżej przedstawiamy kilka rad jak kupić taśmę klejącą, która najlepiej spełni nasze oczekiwania.

  • Różne rodzaje. Na polskim rynku funkcjonują głównie 3 rodzaje taśm: AKRYLOWE, HOT MELT i SOLVENT. 

Taśmy pakowe akrylowe

Taśmy AKRYLOWE to najtańszy, ale też co za tym idzie najsłabszy rodzaj taśmy. Jeżeli nie potrzebujesz taśmy np. do zaklejania pudeł do transportu a jedynie chcesz używać taśmy w biurze, ten rodzaj może okazać się najbardziej odpowiedni.

Taśmy pakowe Hot melt

Drugim rodzajem taśmy i jednocześnie najbardziej popularnym są taśmy pakowe typu HOT MELT czyli z kauczukiem syntetycznym ( nie naturalnym). Mają znacznie lepsze parametry klejenia w porównaniu z taśmą akrylową przy rozsądnej cenie. Zachowują swoje właściwości przy niewielkich ujemnych temperaturach.

Taśmy pakowe Solvent

Trzecim rodzajem taśm są taśmy typu SOLVENT czyli z kauczukiem naturalnym. Są nieco droższe od taśm typu hot melt, ale też mają lepsze parametry klejenia. Zachowują swoje właściwości w bardzo ciepłych jak i mroźnych warunkach. Należy jednak pamiętać, że wszystkie taśmy należy przyklejać w temperaturze powyżej 0 stopni Celsjusza.

Na rynku możemy spotkać jeszcze inne taśmy pakowe ze specjalistycznymi właściwościami np.: taśma freezer – zachowująca dobre parametry klejenia w mroźnych temperaturach lub taśma akrylowa cichego odwijania pozwalająca jak sama nazwa wskazuje na ciche odwijanie taśmy.

Poniżej prezentujemy wykres z zakresami temperatur w jakich różne taśmy zachowują swoje właściwości.

Taśmy pakowe - wykres temperatur

  • Różne długości. Wybierając taśmę zwróćmy uwagę w jakich jednostkach podana jest długość taśmy. Zazwyczaj stosuje się yardy, czasami jednak długość podana jest w metrach a czasami w ogóle nie podawane są jednostki co znacznie utrudnia porównanie cen i produktów. Standardowa i najczęściej stosowana długość taśm to 60 i 66 m. Możemy oczywiście kupić taśmy w dłuższych nawojach co znacznie obniża cenę zakupu metra taśmy. Miejmy jednak na uwadze, że taśmy z dłuższym nawojem są znacznie cięższe i używanie takich taśm podczas pracy może powodować zbyt duże obciążenie dla osób zaklejających towar.

  • Szerokość taśmy. Szerokość również musimy dostosować do naszych potrzeb. Najczęściej spotykaną i używaną jest taśma o szerokości 48 mm. Pasuje ona również do standardowych zaklejarek.

  • Jakość. Gdy wiemy już jakie parametry musi posiadać taśma, pozostaje nam do sprawdzenia jeszcze jedna, bardzo ważna rzecz: jakość. Na rynku, w internecie można znaleźć bardzo dużo towaru niewiadomego pochodzenia. Niestety często jakość tych towarów znacznie odbiega od oczekiwanych standardów. Aby uniknąć takich sytuacji możemy zrobić tak naprawdę jedno – kupić taśmę z pewnego źródła.

W Kraften.pl sprzedajemy taśmy pakowe polskiej firmy, która produkuje taśmy od kilkudziesięciu lat. Nasi Klienci i my podczas wielu lat współpracy sprawdziliśmy jakość tych taśm i dlatego mamy pewność, że sprzedajemy produkty, które na pewno spełnią oczekiwania użytkowników.

Wszystkie produkty tego rodzaju można znaleźć w zakładce Taśmy pakowe


Znajdź pudełko

Szukaj

Upoluj oferty specjalne

Wpisz poniżej Twój adres e-mail i upoluj niespotykane oferty specjalne

.

Opinie i komentarze

ok

bardzo dobra zaklejarka do kartonów, służy już długi czas, ułatwia pracę

Dagmara T 2018-08-02
Zaklejarka do kartonów Low Noise
Program Ochrony Kupujących, który zapewnia PayU, możliwość zwrotu towaru bez podania przyczyny w ciągu 30 dni od zakupu.