Rodzaje kopert

Wprawdzie dzisiaj zdecydowana większość z nas woli raczej pisać wiadomości typu SMS niż wysyłać tradycyjne listy, ale mimo to nie brakuje osób, które nadal udają się regularnie na pocztę. Aby wysłać list czy niewielki pakunek zawsze potrzebna jest nam koperta. Producenci kopert oferują dzisiaj swoim klientom ich naprawdę ogromny wybór.

Rodzaje kopert

Rodzaje kopert to dzisiaj przede wszystkim:

Koperty standardowe to koperty przeznaczone do wysyłania najzwyklejszych listów. To właśnie po nie sięgniemy, kiedy chcemy wysłać komuś kartkę z życzeniami urodzinowymi. To koperty dostępne w bardzo wielu formatach i dwóch podstawowych kolorach: białym oraz brązowym. Czasami w sprzedaży można znaleźć koperty standardowe z nadrukowanymi najróżniejszymi motywami. Zyskują one wówczas ozdobny charakter. Koperty standardowe wykonane są z papieru i zaklejane specjalnym klejem, który uaktywnia się po jego wcześniejszym zwilżeniu. 

Rodzaje kopert - koperty standardowe

Koperty z warstwą folii bąbelkowej są niezastąpione wówczas, kiedy wysłać chcemy niewielki przedmiot wymagający odpowiedniej ochrony. Wewnątrz koperty znajduje się charakterystyczna folia pokryta licznymi wypełnionymi powietrzem bąbelkami. Wierzchnia warstwa koperty jest dokładnie taka sama, jak w przypadku kopert standardowych. Koperty bąbelkowe dostępne są aż w dziesięciu formatach począwszy od formatu A, a skończywszy na formacie K. Takie koperty mają taśmę samoklejącą, która chroniona jest paskiem papieru. Po jego odklejeniu można kopertę bez trudu zakleić. Koperta ta charakteryzuje się bardzo niską wagą właściwą, a tym samym nie przyczynia się do wysokich opłat na poczcie.

Rodzaje kopert - koperty bąbelkowe

Koperty foliowe to natomiast rodzaj koperty, który doskonale sprawdza się wówczas, jeśli przesyłka ma być doskonale chroniona przed wilgocią oraz uszkodzeniami o charakterze mechanicznym. Takie rodzaje kopert to idealny wybór w przypadku transportu najróżniejszych katalogów oraz ubrań. Są to koperty ekologiczne, które mogą być poddawane procesowi recyklingu.

Rodzaje kopert - koperty foliowe

Koperty kartonowe to koperty sztywne, które są niezastąpione podczas przechowywania i transportowania ważnych dokumentów. Taka koperta zapewnia solidną ochronę dokumentów przed pogięciem się. Koperty kartonowe dostępne są w kolorze białym oraz brązowym. Wybór takiej koperty to pewność, że przesyłka dotrze do odbiory niepogięta. 

Rodzaje kopert - koperty kartonowe

Koperty kurierskie to dość specyficzny rodzaj kopert. Przeznaczone są one dla firm kurierskich, które na przesyłce umieszczają dokumenty przewozowe. Zastosowanie koperty kurierskiej chroni je przed uszkodzeniami i zamoczeniem. Koperta jest bezbarwna. Nie ma więc trudności z dostrzeżeniem tego, co znajduje się w jej środku. Jest także samoprzylepna, przez co nie wymaga stosowania żadnego kleju. 

Rodzaje kopert - koperty kurierskie

Mimo tego, że coraz rzadziej wysyłamy listy, koperty nadal cieszą się dość dużą popularnością. Ich wielki wybór sprawia, że sprawdzają się dzisiaj nie tylko podczas wysyłania kartki z życzeniami. Pozwalają bezpiecznie wysłać dokumenty, drobne przedmioty czy zabezpieczyć dokumenty przewozowe.

Przeczytaj również nasz inny wpis: Rodzaje folii


Znajdź pudełko

Szukaj

Upoluj oferty specjalne

Wpisz poniżej Twój adres e-mail i upoluj niespotykane oferty specjalne

.

Opinie i komentarze

ok

bardzo dobra zaklejarka do kartonów, służy już długi czas, ułatwia pracę

Dagmara T 2018-08-02
Zaklejarka do kartonów Low Noise
Program Ochrony Kupujących, który zapewnia PayU, możliwość zwrotu towaru bez podania przyczyny w ciągu 30 dni od zakupu.