Koszty przygotowalni

Często, przy realizacji indywidualnych zamówień na pudełka, Klient będzie musiał również pokryć koszt przygotowalni. Kiedy tak się dzieje? Ile to kosztuje? Wyjaśniamy wszystko poniżej.

koszty przygotowalni

Kartony na wymiar

Kiedy chcesz zapakować konkretny produkt i potrzebujesz więcej niż 50 – 100 sztuk pudełek, warto wtedy zrobić pudełko idealnie dopasowane do Twoich potrzeb. Będzie nie tylko miało idealny wymiar i fason, ale również jakość tektury zostanie dobrana optymalnie. Pudełko będzie wystarczająco mocne, ale jednocześnie atrakcyjne cenowo. Będzie można również umieścić na nim estetyczny nadruk. 

Aby wykonać takie opakowanie (które nie jest zwykłym pudełkiem klapowym) potrzebne będzie wykonanie odpowiedniej przygotowalni: wykrojnika do wycięcia pudełka i kliszy fotopolimerowej do zrobienia nadruku.

Z jakim kosztem trzeba się liczyć?

Wszystko zależy od wielkości i fasonu opakowania oraz od wielkości nadruku i ilości kolorów. Koszt wykrojnika liczony jest z metrów bieżących użytych noży. Dlatego im większe opakowanie, tym droższy wykrojnik. Dla przykładu koszt wykrojnika dla niewielkiego opakowania wyniesie około 300-400 zł. Koszt dla większego pudełka będzie się zbliżał do 1000 zł. 

Tak samo koszt kliszy fotopolimerowej zależy od jej wielkości i liczony jest z centymetrów kwadratowych kliszy. Dla przykładu koszt kliszy do nadruku logo w 1 kolorze o wielkości 20 cm na 10 cm wyniesie nie więcej niż 100 zł. Gdybyśmy chcieli logo nadrukować na 2 ściankach pudełka musimy zrobić dwie klisze i koszt wzrośnie do 200 zł.

To co jest jednak bardzo ważne: koszt przygotowalni jest kosztem JEDNORAZOWYM. Przygotowalnie musimy zrobić przed pierwszą produkcją, ale przy zamawianiu kolejnych partii takich samych pudełek korzystamy z tych samych wykrojników i tych samych klisz do nadruku. 

Minimalizacja kosztów

Często klienci pytają nas na jak długo starczy wykrojnik czy fotopolimer. Możemy odpowiedzieć krótko: na bardzo długo i można przy ich pomocy wyprodukować setki tysięcy opakowań.

Każdy wykrojnik i każda klisza otrzymuje indywidualny numer i są bezpiecznie przechowywane w odpowiednio przygotowanych magazynach firmy Kraften. Nawet jeżeli Klient po kilku latach będzie chciał wrócić do wcześniej robionego wzoru, nie będzie z tym żadnego problemu.

Klienci pytają nas również o możliwość wprowadzenia poprawek w już istniejące przygotowalnie. Tutaj niestety nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Jedno jest pewne, jeżeli technicznie będzie istniała taka możliwość to technolodzy Kraften z pewnością to zrobią, aby minimalizować koszt dla Klienta. 

Jeżeli chcieliby Państwo dowiedzieć się o koszty przygotowalni zapraszamy do kontaktu. Podamy przybliżone ceny wykrojników i klisz do nadruku Państwa opakowania i podpowiemy co można zrobić, aby je zminimalizować. 

Przeczytaj na naszym blogu, które fasony pudełek nie potrzebują wykrojników.


Znajdź pudełko

Szukaj

Upoluj oferty specjalne

Wpisz poniżej Twój adres e-mail i upoluj niespotykane oferty specjalne

.

Opinie i komentarze

ok

bardzo dobra zaklejarka do kartonów, służy już długi czas, ułatwia pracę

Dagmara T 2018-08-02
Zaklejarka do kartonów Low Noise
Program Ochrony Kupujących, który zapewnia PayU, możliwość zwrotu towaru bez podania przyczyny w ciągu 30 dni od zakupu.