Jak przechowywać dokumenty w firmie?

Każda, nawet niewielka firma prowadząca działalność gospodarczą, zobowiązana jest do przechowywania bardzo dużej ilości różnych dokumentów finansowych, księgowych, personalnych. Należy więc znaleźć optymalne rozwiązanie, aby przechowywane dokumenty były bezpieczne, uporządkowane, w razie potrzeby łatwo było odnaleźć odpowiednie materiały i co istotne w każdej firmie – aby rozwiązanie to było tanie. 

Najlepszym sposobem na przechowywanie dokumentów są oczywiście pudełka tekturowe. Mogą to być zwykłe pudełka klapowe, choć nie jest to idealne rozwiązanie. Pudełka te muszą być zaklejone taśmą i proces przeglądania ich zawartości jest utrudniony i czasochłonny. Najlepiej więc wybrać tak zwane pudełka archiwizacyjne. Są to różnego rodzaju pudełka fasonowe z uchylnym wiekiem – górną klapką. Wielkością dopasowane są do segregatorów lub dokumentów A4. 

My polecamy wyjąć dokumenty z segregatorów i spiąć je specjalnymi, plastikowymi klipsami do dokumentów (tzw. wąsy archiwizacyjne). Jest to rozwiązanie z pewnością tańsze niż przechowywanie dokumentów w segregatorach. Dokumenty takie zajmują również dużo mniej miejsca.

Istnieją różne modele spinaczy do dokumentów. Najlepiej wybrać taki, który pozwoli nam na łatwe przeniesienie dokumentów z segregatora do spinacza a później pozwoli na łatwe przeglądanie dokumentów i ewentualnie wyjęcie w razie potrzeby kartki z samego środka.

Wszelkie materiały do przechowywania dokumentów znajdziecie w sklepie www.kraften.pl

Przeczytaj również: Katalog FEFCO


Znajdź pudełko

Szukaj

Upoluj oferty specjalne

Wpisz poniżej Twój adres e-mail i upoluj niespotykane oferty specjalne

.

Opinie i komentarze

ok

bardzo dobra zaklejarka do kartonów, służy już długi czas, ułatwia pracę

Dagmara T 2018-08-02
Zaklejarka do kartonów Low Noise
Program Ochrony Kupujących, który zapewnia PayU, możliwość zwrotu towaru bez podania przyczyny w ciągu 30 dni od zakupu.